SONY DSC
Turizmin Geleceği Platformu 2. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi.
17 Şubat 2017
jjuu
Travel Turkey İzmir’de Turizmin Geleceği Platformu da yer aldı.
27 Aralık 2017

Turizmin Geleceği Platformu Başkanlar Kampı DAÜ’de gerçekleştirildi.

eeeeee

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi ile Turizm Kulübü’nün ev sahipliğindeki, “Turizmin Geleceği Platformu Başkanlar Kampı”, 21 Nisan 2017 Cuma günü, DAÜ Senato Salonu’nda gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başladı.
Açılış konuşmalarını takiben, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Turizmin Geleceği Platformu’nu kabul ederek, platform başkanı Çağatay Kaan Eren ve kulüp başkanları ile görüştü. Görüşmede DAÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Güven Ardahan da hazır bulundu.
22 Nisan’da gerçekleştirilen eğitimlerde DAÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Öztüren, ‘Turizm Sektöründe Güncel Eğilimler’ konulu sunumunda gençlere seslenerek katılımcıların sektöre yön verme yönünde adım atmaya başlamış bulunduğunu ve bu çalışmalarından dolayı bir hayranlık duyduğunu söyledi.
Katılımcılardan tek isteğinin tutkularını kaybetmemeleriolduğunu vurguladı. 22 ile 23 Nisan tarihlerinde Young Skal Türkiye ve A.D. 1644 Worldwide Ajans Başkanı Erhan Us, ‘Kulüp ve Derneklerde Dijital Medya Yönetimi’ ve ‘Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim ve Organizasyon’ konularında eğitim verdi. Yaşamında 9 başkanlık görevi yürüten Us, kulüp başkanlarına deneyimlerini aktardı, kurucusu olduğu dijital ve stratejik ajans ile kulüpler için sosyal medyanın önemini anlatan bir sunum gerçekleştirdi.
23 Nisan’da yapılan toplantıda Turizmin Geleceği Platformu yeni Yönetim Kurulu belirlendi. Platform Başkanı Çağatay Kaan Eren, Genel Sekreteri Semih Yaman, Başkan Yardımcıları Mustafa Selim, Cem Mengüllüoğlu ve Yaşar Mete, Halkla İlişkiler ve İletişim konularından sorumlu Y.K. Üyesi Melda Erdir seçildi.
Ayrıca yapılan tüzük değişikliğinde mezunlar ile onur üyelerini tek çatı altında toplamak için Yüksek Danışma Kurulu kuruldu. Bu kurula başkanlık etmesi için tüzüğe Onursal Başkan makamı eklendi. Katılımcı başkan ve başkan vekillerinin tamamının oyu ile Onursal Başkanlık görevine Erhan Us seçildi.                                                                        Türkiye ve KKTC’den kulüp başkanları ve bölüm temsilcilerinin katıldığı Turizmin Geleceği Platformu Başkanlar Kampı 23 Nisan 2017 tarihine kadar devam etti.

Comments are closed.