Etkinliklerimiz

Özyeğin Üniversitesi - 21 Nisan 2015
1.Oturumda Turizm ve Gastronomiyi gençler konuştu. Turizm bölümünde Young Skal Ankara eski başkanı Erhan Us eşlik ederken, Gastronomi bölümünde ise ve OzU Cuisine Eş Başkanı Saliha Dikici gençlere eşlik etti. 2. Oturumda Ünlü isimler salondakileri kahkahaya boğdu. Mehmet Yaşin, Refika Birgül ve Şerif Yenen’in konuk olduğu oturumda moderatör görevinide Le Cordon Blue Türkiye Direktörü Defne Ertan Tüysüzoğlu yürüttü. 3. Oturumda ise Swissotel the Bosphorus İnsan Kaynaklar Direktörü Çiğdem Üçler, TÜRYİD Başkan Yardımcısı Aslı Pasinli ve ERS Seyahat İş Geliştirme Müdürü Çiğdem Dinç gençlerle birlikte oldu. Staj ve İş tecrübelerini gençlerle paylaştılar. Moderatörlüğüde Yardımcı Doçent, Otel Yöneticiliği Bölüm Başkanı Aydın Beyhan başarılı bir şekilde yürüttü. Son olarak 4. oturumda ise Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Teoman Alemdar ile Hilton Türkiye İş Geliştirme Direktörü Tuğrul Temel konuk oldular.
Doğu Akdeniz Üniversitesi - 4-6 Aralık 2015
1. Genel Kurulu açılış törenine Rektör Vekili Prof. Dr. Osam, Dekan Vekili Prof. Dr. Kılıç ve öğrencilerin yanısıra, DAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan ve Prof. Dr. Salih Katırcoğlu ile Turizm Fakültesi akademisyenleri de katıldı. Açılış töreni sonunda bazı üniversite kulüp temsilcileri tarafından Rektör Vekili Prof. Dr. Osam’a ve Dekan Vekili Prof. Dr. Kılıç’a hediye takdiminde de bulunuldu. Açılış konuşmalarından sonra, Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Turizmin Geleceği Platformu’nu kabul ederek, platforma başkanı Çağatay Kaan Eren ve Kulüp başkanları ile görüştü. Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu genç turizmcileri ağırlamaktan ötürü memnun olduklarını söyleyerek, turizmin dünya çapında çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Genel Kurul’da yapılan oylamada Başkanlığa oy çoğunluğu ile tekrardan Çağatay Kaan Eren seçilirken, Genel Sekreterliğe Çelik Eryaşar, Turizm kulüplerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Göktuğ Açıl, Gastronomi Kulüplerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Semih Yaman, Mezunlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Umut Kalkan, Etkinlikten sorumlu Yönetim kurulu üyesi Anıl Veysel Arıcı, Dış ilişkilerden sorumlu Yönetim kurulu üyesi Seher Köroğlu ve Sosyal medya ve Halkla ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Abdullah Koçak seçildi.
Boğaziçi Üniversitesi - 19 Şubat 2016
1. Oturumda Er Yatırım ve Turizm A.Ş.'nin Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat Keynote konuşmacı olarak gençlerle buluştu. Çelikkanat, Turizm yatırımlarından ve gençlerin sektörde başarılı olabilmeleri için izlemeleri gereken yolları anlattı. 2. Oturumda önemli konuklarla İstanbul ve Turizm konuşuldu. Skal İstanbul 2014-2016 Başkanı Feza Solaklar, Profesyonel Turist Rehberi Şerif Yenen, Vip Turizm ve Mice Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu'nun konuk olduğu oturumda moderatör görevinide Boğaziçi Üniversitesi Turizm Öğretim Görevlisi Dr. Özen Kırant Yozcu yürüttü. 3. Oturumda ise W Hotel İstanbul Güvenlik ve Risk Müdürü Şükrü Güler, Schneider Electric Bina Birimi Otel ve Hastane Projeleri Satış Müdürü Gökhan İşbitiren, Hilton Garden Inn Ankara Pazarlama Müdürü Erhan Us sektör hakkındaki tecrübelerini ve önerilerini aktardı.
Nişantaşı Üniversitesi - 20 Şubat 2016
1. Oturumda Maksut Aşkar, Mehmet Gök ile Cihan Kıpçak konuk olduğu oturumda Food in Life Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Şözen moderatör görevini yürüttü. 2. Otumda ise moderatörlük görevini TV Programcısı ve Yazar Sahrap Soysal üstlenirken, konuşmacı olarak konuk olan isimler Köşkeroğlu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kaya, Karaköy Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü ve Çargah Restaurant Kurucusu Mehmet Yılmaz’dı. Son oturumda ise söz gençlerindi. 5 farklı üniversiteden seçilen gastronomi öğrecileri sektör ile dile getirmek istediklerini katılanlara aktardılar. Pamukkale Gastronomi Topluluğu Başkanı Emre Erdönmez, Gastronomİstanbul Başkan Yardımcısı Kübra Akhan, Anadolu Gastronomi Kulübü Başkanı Mehmet Şek, Mersin Gastronomi Topluluğu Başkanı Ufuk Kutlu ve Lefke Avrupa Gastronomi Kulübü Nadir Kalaycı konuşmacı olarak katıldı. Güzel etkinliğin sonunda toplu fotoğraf çekilip, kapanış konuşmaları ile son buldu.
Nevşehir Üniversitesi - 11-12 Mart 2016
1. Oturum’da Turizmin Geleceği Platformu ve DAÜ Turizm Kulübü Başkanı Çağatay Kaan Eren ile Young Skal Ankara Geçen Dönem Başkanı Erhan Us konuk oldu. 2. Oturum’da Kapadokya Bölgesi Müze Müdürü Murat Gülyaz katıldı. 3. Oturum’da ise Zed Etkinlik Organizasyon ve Danışmalık CEO’su Safa Ünal ve Birge Turizm CEO’su Serkan Başar konuk oldu. Son oturumda ise Turasan Şarapları Sahibi ve Yöneticisi Hasan Turasan, Ünlü Şef Gabriele Sponza ve Yüksek Gıda Mühendisi Turasan Şarapları Üretim Sorumlusu Erkut Akçay konuk oldu. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Gabriele Sponza burada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Konuşmasında gastronominin geçmişi ve geleceği hakkında bilgiler verdikten sonra Türk mutfağının gelişimi ve lokal ürünün önemine değindi. Aynı zamanda 11 Mart günü katılan öğrenciler ile Kapadokya turu gerçekleştirildi.
Doğu Akdeniz Üniversitesi - 22-23 Nisan 2016
Turizmin Geleceği Platformu bünyesinde bulunan turizm ve gastronomi kulüplerinin 50 kulüp başkanı ve üyesi 5. Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumu için 22,23,24 Nisan tarihlerinde Kuzey Kıbrıs’ta bir araya geldi. 22 Nisan akşamı düzenlenen Gala Yemeğinde, Turizmin Geleceği Platformu’nun 1. yılı için pasta kesildi. DAÜ Turizm Kulübü ve Turizmin Geleceği Platformu Başkanı Çağatay Kaan Eren, “Kurulduğumuz bir yıllık süreçten bu yana üye sayımızı 17’den 31’e yükseltmeyi hep beraber başardık. Yapılamaz denilen bir çok buluşmaya kendi imkanlarımız ile imza attık. 1 Yılda Özyeğinde Turizmin Geleceğini Konuşuyoruz, Doğu Akdeniz’de Genel Kurul, Boğaziçi ve Nişantaşı’nda İstanbul Turizm ve Gastronomi Buluşması ve son olarakta Nevşehir’de Kapadokya Gençlik ve Turizm Buluşmamızı bütün üye kulüplerimizin katılımları ile gerçekleştirdik.”dedi. 23 Nisan günü Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörlük Binası Senato Odasında platformun toplantısı gerçekleştirildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Platform Başkanı Çağatay Kaan Eren günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştirdi. Daha sonra bütün bütün üyeler sırasıyla konuşamlarını gerçekleştirdi. Toplantıda diğer dönem yapılacak olan etkilikler ve yönetim değişiklikleri konuşulup bir karara bağlandı. Toplantı sonunda toplu fotograf çekiminin ardından Karpaz turu için üyeler yola çıktı.
Doğu Akdeniz Üniversitesi - 2 Aralık 2016
2 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirmeyi planladığımız Ödül Törenimiz, Girne-Değirmenlik Dağ Yolu’nda ikisi lise öğrencisi 3 kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın ardından ertelendi. Türkiye’den katılacak olan 100 öğrenci için hemen kriz masası kurarak maddi kayıplarını en aza indirmek için program hazırladık.
Mövenpick Hotel Izmir - 11-12 Şubat 2017
Açılış ve saygı duruşu ile başlayan Genel Kurul’da, Genel Kurul Divanı oluşturuldu. Genel Kurul Divan Başkanlığı'na Onur Aygün, Başkan Yardımcılığına Göktuğ Açıl ve Yazman olarak Sema Odabaş seçildi. Turizmin Geleceği Platformu’nun Onur Üyesi ve Dünya Turizm Profesyonelleri Derneği, Young Skal Türkiye Başkanı Erhan Us, konuşmasında sivil toplum kuruluşlarının günümüzde birlikte ve karakterli bir duruş sergilemesi gerekliliğini vurgulayarak, ülke gündemine dair etkinlikler düzenlemesinin önemine değindi. Daha sonra konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye gelen Turizmin Geleceği Platformu Başkanı Çağatay Kaan Eren, 2. Genel Kurul’un İzmir’de büyük bir katılım ile gerçekleşiyor olmasından ve değerli katılımcıları ağırlıyor olmaktan duyduğu mutluluğu ve onuru ifade etti. Divan Başkanı Onur Aygün, yenilenen tüzüğü üyelere aktararak, daha da büyüme için yapılması gerekenleri katılımcılar ile paylaştı. Platform için turizm ile ilgili dallar ile hepberaber etkinliklerin yapılmasının gerektiğine değindi. 2. oturumda katılan bütün kulüp başkanlarına söz verilerek platform ile turizm & gastronomi alanında düşüncelerini dile getirme fırsatı yakalamış oldular.
Doğu Akdeniz Üniversitesi - 21-22-23 Nisan 2017
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi ile Turizm Kulübü’nün ev sahipliğindeki, “Başkanlar Kampı”, 21 Nisan 2017 Cuma günü, DAÜ Senato Salonu’nda gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmalarını takiben, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Turizmin Geleceği Platformu’nu kabul etti. 22 Nisan'da gerçekleştirilen eğitimlerde ilk önce DAÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Öztüren gerçekleştirdi. Young Skal Türkiye ve A.D. 1644 Worldwide Ajans Başkanı Erhan Us, 'Kulüp ve Derneklerde Dijital Medya Yönetimi' ve 'Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim ve Organizasyon' konularında eğitim verdi. Turizmin Geleceği Platformu yeni Yönetim Kurulu belirlendi. Platform Başkanı Çağatay Kaan Eren, Genel Sekreteri Semih Yaman, Başkan Yardımcıları Mustafa Selim, Cem Mengüllüoğlu ve Yaşar Mete, Halkla İlişkiler ve İletişim konularından sorumlu Y.K. Üyesi Melda Erdir seçildi. Ayrıca yapılan tüzük değişikliğinde mezunlar ile onur üyelerini tek çatı altında toplamak için Yüksek Danışma Kurulu kuruldu. Bu kurula başkanlık etmesi için tüzüğe Onursal Başkan makamı eklendi. Katılımcı başkan ve başkan vekillerinin tamamının oyu ile Onursal Başkanlık görevine Erhan Us seçildi.

Etkinliklerimiz Hakkında

  • Katılım Ücreti Yok
  • Ücretsiz Konaklama
  • Veya İndirimli Konaklama
  • Katılım Sertifikası