haber-tasarimi
Turizmin Geleceği Platformu’nda Genel Kurul Heyecanı
5 Şubat 2017
eeeeee
Turizmin Geleceği Platformu Başkanlar Kampı DAÜ’de gerçekleştirildi.
5 Eylül 2017

Turizmin Geleceği Platformu 2. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

SONY DSC

SONY DSC

Mövenpick İzmir Otel’inde düzenlenen Turizmin Geleceği Platformu 2. Genel Kurulunda yeterli çoğunluk sağlanarak, genel kurul gerçekleştirildi.

Açılış ve saygı duruşu ile başlayan Genel Kurul’da, Genel Kurul Divanı oluşturuldu. Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Onur Aygün, Başkan Yardımcılığına Göktuğ Açıl ve Yazman olarak Sema Odabaş seçildi.

Turizmin Geleceği Platformu’nun Onur Üyesi ve Dünya Turizm Profesyonelleri Derneği, Young Skal Türkiye Başkanı Erhan Us, konuşmasında sivil toplum kuruluşlarının günümüzde birlikte ve karakterli bir duruş sergilemesi gerekliliğini vurgulayarak, ülke gündemine dair etkinlikler düzenlemesinin önemine değindi.

Daha sonra konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye gelen Turizmin Geleceği Platformu Başkanı Çağatay Kaan Eren, 2. Genel Kurul’un İzmir’de büyük bir katılım ile gerçekleşiyor olmasından ve değerli katılımcıları ağırlıyor olmaktan duyduğu mutluluğu ve onuru ifade etti. Turizmin Geleceği Platformu olarak 2015 yılından bu yana mütiş bir büyüme hızı göstererek yoluna devam edeceğini  kaydeden Eren, 7 tane güzel etkinliğe imza attıklarını ifade ederek, ileri ki dönemler için yeni planlamalar yapacakları söyledi. Etkinliğe desteklerinden dolayı Foça Belediyesi ile Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkürlerini ileten Eren, kendilerine büyük destekler verdiklerini bu desteklere layık olacaklarını belirtti.

Divan Başkanı Onur Aygün, yenilenen tüzüğü üyelere aktararak, daha da büyüme için yapılması gerekenleri katılımcılar ile paylaştı. Platform için turizm ile ilgili dallar ile hep beraber etkinliklerin yapılmasının gerektiğine değindi.

2.oturumda katılan bütün kulüp başkanlarına söz verilerek platform ile turizm & gastronomi alanında düşüncelerini dile getirme fırsatı yakalamış oldular. Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu Başkanı Emre Erdönmez, 10 Mart 2017 tarihinde Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirecekleri Yöresel Gastronomi Festivali hakkında bilgi verdi. Daha sonra Pamukkale Üniversitesi Turizm Topluluğu Başkanı Mustafa Selim, Turizm ve Gastronomi sektörü için planladıkları projelerinden bahsetti.

Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu seçimine geçildi ve yapılan seçimde yeni yönetim kurulu oy birliği ile seçildi. Turizmin Geleceği Platformu Başkanı yeniden Çağatay Kaan Eren olurken, yeni Genel Sekreter Semih Yaman, yeni Başkan Yardımcıları Onur Aygün ve Mustafa Selim oldu.

Etkinlik sonunda mezun olan ve görevlerini devreden Platformun Genel Sekreteri Çelik Eryaşar ile Başkan Yardımcısı Göktuğ Açıl’ın bu zaman kadar gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür edildi.

Comments are closed.